Poznańskie Nowe ZOO i jego mieszkańcy

Osiołki w Stratym ZOO

Chociaż mamy okres zimowy to nie powinniśmy zapominać o naszych mieszkańcach których domem jest Nowe ZOO. Udało mi się odwiedzić zwierzęta pod koniec zeszłego roku. Chociaż w tym okresie Nowe ZOO świeci pustkami, a zwierzęta nie są chętne się pokazywać to jednak niektóre z nich bardzo dobrze znoszą okres zimowy.

Trochę o Nowym ZOO

Zapewne wiecie jak wielki obszar zajmuje cały obiekt. Jest to wg niektórych źródeł aż 120 hektarów i uwierzcie jest gdzie chodzić. W trakcie spaceru oprócz zwierząt mijamy także stawy, ciekawe rośliny i ładnie wykonane obiekty – na przykład słoniarnię.

Słonie i niedźwiedzie

Słoniarnia i niedźwiedziarnia to obiekty zasługujące na szczególną uwagę. Ten drugi wybudowano całkiem niedawno dlatego jeśli nie byliście w ostatnim czasie w poznańskim ZOO to nie możecie przepuścić okazji, aby zobaczyć wybieg dla niedźwiedzi. Podobnie słoniarnia – chociaż ten obiekt już jakiś czas jest stałym elementem naszego ZOO to jednak zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiecie jak się nazywają nasze słonie? O Kindze słyszał chyba każdy, a pozostałe? Zapraszam do zgłębienia swojej wiedzy na temat zwierząt, a przy okazji obejrzenia ciekawych ilustracji.

Nie ma ciekawszych i mniej ciekawych zwierząt

Odwiedzając Nowe ZOO słyszę osoby ( w szczególności dzieci ) które ciągną wręcz do ciekawszych dla nich obiektów. Uwierzcie, wszystkie zwierzęta w poznańskim ZOO są ciekawe. Każde z nich ma swój urok, a aby je bliżej poznać to wraz ze zwiedzaniem otwórzcie specjalnie przygotowana aplikację, która opisuje po kolei każdy gatunek.

Dojazd do Nowego ZOO

W poprzednich artykułach wspomniałem, że mamy wspaniałą komunikację. Dzięki niej dojazd do nowego ZOO także nie powinien stanowić problemu. Dojedziemy bezpośrednio autobusem linii 84, który od ronda rataje przez Rondo Śródka zawiezie nas pod same bramy obiektu. Ale to nie wszystko. MPK przygotowało ciekawą propozycję zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Piszę tutaj o naszej kolejce o nazwie Maltanka. Jej trasa przebiega wzdłuż jeziora Maltańskiego i prowadzi także pod same bramy Nowego ZOO. Koniecznie musicie z niej skorzystać.
Jeśli już mowa o kolejkach, to na terenie ZOO także spotkamy kolejkę, która o określonych godzinach objeżdża całe Nowe ZOO, a głos w głośniku pełni funkcję przewodnika. W okresie letnim bardzo trudno dostać się na jej pokład, ale dla chcącego nic trudnego.

Nowe ZOO to miejsce na mapie Poznania, które koniecznie musicie odwiedzić.

Ceny w Nowym ZOO

Cennik jest bardzo przystępny i uzależniony od okresu zwiedzania. Znajdziecie go na oficjalnej stronie. Od marca do października w dni powszednie za bilet normalny zapłacimy 18 zł a za ulgowy 10. W sobotę niedzielę i święta bilet ten kosztuje odpowiedni 24 i 12 zł.

Mam nadzieję, że przekonałem Cię do nowego miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić będąc w Poznaniu – Nowe ZOO. A może już biliście w Nowym ZOO? Jeśli tak to koniecznie napiszcie jakie zwierzęta Wam się najbardziej spodobały.

Dodaj komentarz